Oddajecie krew? ;)

Krew jest niezbędna do ratowania życia, nie wynaleziono jeszcze niczego co mogłoby ją zastąpić w pomocy chorym. Każda zdrowa osoba powyżej 18 roku życia i ważąca więcej niż 50 kg (czasem opłaca się być grubszym :P) może jednorazowo oddać 450ml krwi i mieć przy okazji na swoim koncie MEGA dobry uczynek ;) Dodatkowo każdy kto odda krew dostaje mały upominek i dzień wolny od pracy ! ;) Ja właśnie dzisiaj (w piątek 13) po raz trzeci już w tym roku wybrałam się do oddziału krwiodastwa. Przed oddaniem krwi trzeba na pewno coś zjeść i wypić min 0,5 litra płynów. Pani w laboratorium bada nam próbkę krwi (przy okazji mamy też darmowe badania ;) ) jeśli wszystko jest w porządku trafiamy do lekarza który sprawdza nasz stan zdrowia i mierzy ciśnienie jeśli i tu wszystko jest dobrze możemy oddać krew. Rozkładamy się wygodnie na leżaczku, dostajemy piłeczkę do ściskania, wodę do picia i jedyny dyskomfort jaki odczuwamy to lekkie ukłucie. Po około 10 min uzbiera nam się 450ml krwi w woreczku i voila ! ;) Po wszystkim ;)

Piszę o tym ponieważ wiele osób chciałoby oddać krew ale jednak czegoś się boją, igły, bólu itd. Sama na początku też miałam pewne obawy ale w firmię w której pracuję zorganizowano zbiórkę krwi, więc skoro miałam już wszystko pod nosem i dodatkowo koleżankę która namawiała mnie na oddanie krwi pomyślałam 'dlaczego nie' ;) Od tego czasu regularnie kiedy tylko mogę oddaję krew i zachęcam do tego innych.

To nic nie kosztuje, nie boli a może uratować komuś życie !!
Naprawdę zachęcam wszystkich jeszcze się wahających - naprawde warto i dodatkowo ma się poczucie że zrobiło się coś dobrego :)
2 komentarze:

 1. Your blog is sweet! I follow you ! Would you like to follow me back?
  xoxo

  OdpowiedzUsuń
 2. zapraszam do mnie! Wkrotce rozdanie!

  Zachecam do obserwowania!

  http://burned-with-desire1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń